Palán a Čech opět vítězi FIS skicrossu tentokrát na Špičáku.

V Albrechticích na Tanvaldském Špičáku se jel další závod série FIS Českého Poháru ve skicrossu.
Trať byla na české podmínky opravdu VELIKÁ. Nejlépe se s ní a ostatními soupeři první den popral Radim Palán a druhý den, i za účasti Tomáše Krause, Jiří Čech.
Závody se konaly o víkendu 13. a 14. 2. 2016 a i přes nepříznivé sněhové podmínky, které všude v ČR panují se na Špičáku nejenom skvěle lyžovalo, ale také závodilo. Pořadatelé skicrossového závodu vybudovali svižnou trať okolo 45 vteřin dlouhou, kde o veliké polety nebyla nouze. Skákalo se hned od startu až do cíle. I přes náročnost se v ní nikomu nic vážného nestalo i když o kolize rozhodně nouze nebyla.
Za vybudování takové trati patří pořadatelům velký dík. Druhý den přijela opět Nova Sport (O2 TV) a celý závod natáčela. Reportáž se pravděpodobně brzy objeví opět na Nova Sport v pořadu Bílý Svět.
Radim Palan, Jiri Cech, Ondrej Berndt, Karel Lank Skicross Final Petr Takac skicross Spicak
FIS Muži
1. den 
Jela se kvalifikace na čas, kterou vyhrál skicrossař Radim Palán, následován reprezentantem v alpských disciplínách Ondřejem Berndtem a Jirkou Čechem. Po finálových heatech se tito tři doplněni mladým Karlem Lankem sešli také ve finále. To se kvůli poruše startovního zařízení odsunulo na další den ráno. I přes tuto komplikaci nejlépe odstartoval Radim Palán a vedení si udržel až do cíle. Druhý dojel Ondřej Berndt a třetí Jiří Čech. Karel Lank po kolizi s Jirkou Čechem obsadil bramborovou pozici.
 
2. den
Hned po odjetí finále ze dne prvního začal 2. závodní den. Tentokrát se na startovce objevil také Tomáš Kraus, který přivezl tolik potřebné body (sice ukončil aktivní kariéru, ale stále má vyjeto hodně bodů). Za to mu patří veliký dík obzvláště od juniorů, kteří hlavně díky němu teď mohou vyjet na závody Evropského poháru a vyzkoušet pořádné podobně VELIKÉ skicrossové traťě.
Ve velkém finále se objevili opět Radim Palán a Jiří Čech. Pořadím se rozhodl zamíchat Petr Takáč a Vítek Jurica. Finálová jízda se obešla bez velkých dramat a jak se jezdci seřadili po startu tak také dojeli. 1. Jiří Čech, 2. Petr Takáč, 3. Radim Palán a 4. Vítek Jurica. Zajímavější už bylo malé finále, kde se o 5. až 8. místo jezdci doslova poprali =) Viz. fotky.
Skicross Zeny - Monika Zdarkova Monika Zdarkova Skicross Czech
Ženy
Na startu se objevilo také několik odvážných žen, kterým patří veliký respekt za to, že na tuto trať vůbec odhodlaly vyrazit. Jejich rozjížďky také nabídly zajímavou podívanou, kde si holky nic nedarovaly a tak se diváci podél trati, kterých bylo tentokrát hodně, rozhodně nenudili. Nakonec vyhrála Monika Žďárková, druhá Jitka Duvlajová a třetí Monika Nováková. Na čtvrtém místě dojela Petra Nová a kategorii FIS vyhrála Barča Procházková.
 
Hobby Muži
První den se sešli v hojném počtu a byla to opět pěkná podívaná. Do hobby kategorie se přihlásili také jezdci z Polska a hned zvedli úroveň závodu. Mezi ně se na stupně vítězů vmáčknul pouze 1 český závodník a to vítěz minulých závodů Jan Karel. Druhý den se na bednu vyšplhal Jan Dulaj, který obsadil 3. flek – výše se opět vyšplhali dva poláci.
Skicross czech fight Radim Palan TV report skicross
Diana Cholenska Skicross 1st FIS Skicross Winners Palan, Cech
Děti a mládež
Závodu se oba dva dny účastnilo opět hodně mladších závodníků. Se skicrossovou tratí se poprali excelentně a spousta starších riderů by se od nich měla co učit. Jejich trenérům patří veliká pochvala, a my věříme, že českému skicrossu mezi nimi roste nový Tomáš Kraus, nebo Nikol Kučerová.
 
Fotky naleznete na facebooku Dropit.cz tady a video od Vítka Starého níže.
See video