Skicross-Pod vrcholem Klínovce 2014

Bohužel letos zimní sezona příliš skicrossu ani dalším zimním sportům nepřeje,přesto o druhé únorové sobotě se v Krušnohorském středisku Klínovec jel první  skicrossový závod v této sezoně, večer, za umělého osvětlení. 

Jednalo se již o druhý ročník,jak to dopadlo loni se můžete podívat zde: http://www.dropit.cz/skicross/skicross-fis-night-race-s-ct-sport-na-vrchol-klinovec-2013

Denní zápolení připadlo hlavně projektu české televize ČT sport na vrchol, ale po skončení závodů se čtyřkou na vrchol dostali prostor i ti, kteří bohužel se nemohou zůčastnit  těchto závodů , vzhledem k tomu , že mají, nebo měli aktivní FIS kód,  který bohužel pravidla se čtyřkou na vrchol zakazují.

Na startu se sešlo sice méně závodníků než loni, ale vzhledem ke špatným sněhovým podmínkám byli všichni zúčastnění rádi, že alespoň nějaký prostor k závodění je. Na startu byli i dva naši dropit rideři a to, Petr Koudela a Honza Doubek. Péta se zůčastnil i loňského závodu a určitě chtěl minimálně obhájit své loňské páté místo. Trať podobná té loňské, určitě nebyla tím nejhorším , co jsme kdy v ČR viděli. Vzhledem ke sněhovým podmínkám které jsou v této sezóně velmi špatné, patřila k těm lepším,  i když ne nejdelším (okolo 25s.)

Systém závodu byl trošku odlišný, nejela se kvalifikace, ale rovnou rozjíždky ve čtyřech. Rozjížďky byli předem nalosované  a první jezdec v cíli bral 1 bod, druhý 2 body, třetí 3 body a čtvrtý 4 body.Po odjetí všech heatů ,se body sečetli a jezdci s nejnižším počtem bodů jeli velké finále a zbytek malé finále.

Ve velkém finále se šesli loňský vítěz Mates Klouzal,Vítek Jurica,Jaroslav Plischke a organizátor tohoto závodu Honza Toth. Loňské vítězství nakonec obhájil Mates Klouzal, následován Vítkem Juricou,třetí Jarda Plischke , který přez den závodil i se čtyřkou na vrchol a čtvrtý , místní boss , Honza Toth.

V malém finále se sešli i dva dropit rideři, kterým se bohužel v heatech , ve kterých se rozhodovalo o pořadí malého a velkého finále, nevyhýbali kolize s ostatními soupeři. Koudy si ustlal hned v prním heatu, kdy mu soupeř zezadu najel na patky a hned na začátek do znamenalo 4 nepopulární body.

Honza Doubek měl dokonce ještě větší smůlu , kdy dokonce šel na zem dvakrát po sobě , a to nevybíravým způsobem , ze zadu ho doslova sestřelil v pořadí jezdec za ním, na místě, které nebylo zrovna úplně bezpečné. Honza je potlučený , ale naštěstí v pořádku.

Malé finále ovládl Koudy, kdy na trati předjel před sebou chybujícího Honzu Martince a dojel si jako loni, pro páté místo. Šestý byl Honza Martinec,sedmý dlouholetý matador Péťa Koudela (jde jen o shodu jmen s naším dropit riderem Péťou Koudelou) a osmý hodně potlučený náš dropit rider Honza Doubek.

Čás dropit teamu , konkrétně Péťa Koudela a Jirka Čech, odjíždí na sérii závodů do Itálie od 14-18.2,  kdy se postupně v jednom středisku jedou závody FIS,Švýcarský Pohár a Evropský pohár. Report a fotky budou příští týden tak držte palec.-)