Špindl na FAT Bike

Konečně to vypadá jako, když přišla zima, a tak jsme využili první den jak jinak než parádním pojezdem na lyžích, abychom se seznámili s novým materiálem. Druhý den bylo v plánu totéž, jenže přišla nabídka od Komára vypůjčit si Fat Bikes a poznat okolí zimního Špindlu z poněkud jiné perspektivy. Něco takového jsme pochopitelně nemohli odmítnout.

Tak jsme si ráno vypůjčili své stroje ve sportu Horka a vyrazili ve složení Dub, Alda, Komár a Michal směr Horní Mísečky, odtud na Dolní Mísečky, kde nás čekal poněkud drsný výšlap na Dvoračky. Nikdo z nás s tlusťochama neměl zkušenosti, takže jsme nevěděli, co vše se na nich dá překonat respektive, co my jsme schopni překonat. Na cestě byly vyjeté zmrzlé koleje s popraškem čerstvého sněhu, takže místo toho abychom zdolali výšlap na Dvoračky v sedle, tak jsme ho zdolali po vlastních s kolem vedle sebe. Na Dvoračkách nás ovšem čekala zasloužená odměna v místní horské chatě v podobě výborného oběda. Po obědě se v nás rozležela únava, nic méně jsme opět usedli na kola a vyjeli směrem pod Kotel po velice úzké cestě, která po nějaké době přešla ve velice zajímavý sjezd, ve kterém jsme všichni poznali místní kleštiny velice zblízka :-). Po parádním sjezdu nás ještě čekal poslední výšlap opět na Mísečky. Zde na závěr našeho "minitripu" přišel sjezd do Špindlu po krásně umáčklé cestě. Pokud byla do této chvíle na Fat Biku sranda, tak teprve v tomto sjezdu se ukázal plný potenciál našich strojů. Ovladatelnost kola na sněhu byla užasná a to nám dovolilo dosáhnout slušných kulí a nekonečných driftů. Sjeli jsme na Medvědín a pak už jen po rovince zpět ke sportu Horka. Během cesty z Medvědína Honza zjistil velmi zajímavý fakt a sice, že pokud chcete, aby se za Vámi ve Špindlu někdo otočil, tak Vám k tomu nepomůže nějaké BMW nebo Porsche, ale Fat Bike. Někteří byli dokonce tak pohotoví, že stihli vytáhnout mobily a vyfotili si nás. Na závěr stačí snad už jen říci, že naše očekávání byla velká, ale tlustokola naše očekávání výrazně předčila.

Zkusit Fat bike určitě stojí za to, tak neváhejte a při cestě do Špindlu navštivte Ski Sport Horka. Půjčení stojí pár korun, ale zážitek je k nezaplacení :-)

http://www.skisport-horka.cz/

See video